Kapat

UZUN KOLLU GELİNLİK SAÇ MODELLERİ

UZUN KOLLU GELİNLİK SAÇ MODELLERİ

UZUN KOLLU GELİNLİK SAÇ MODELLERİ

UZUN KOLLU GELİNLİK SAÇ MODELLERİ

Kıyafetlerde bileğe kadar uzanan kola, uzun kol denmektedir. Bu kol çeşitleri, ucunda manşet bulunanlar, düz bir şekilde omuzdan aşağı bütün kolu ve bileği sıkıca saranlar, omuzdan aşağı doğru bileğe inerken genişlemesini orantılı bir şekilde yaparak İspanyol kol şeklini alan trompet tipi olanlar ve İspanyol kol tarzı gibi açılan ama bilekte tutturulan İngilizce ‘de bishop olarak tabir edilen kol çeşitleri olmak üzere 4 farklı biçime ayrılırlar. Genellikle sıkı olan ve düz bir şekilde inen uzun kol tipi görülmektedir. Bu da kendi arasında bol ve dar olmak adına ikiye ayrılır. Çoğunlukla dar uzun kollular güpür tarzı tok kumaşların kullanıldığı danteller, bol tarz olanlar da ise şantuk üstüne yine dantel veya güpür dikilebilir tarzı akışkan olan kumaşlarda tercih edilmektedirler.

Kumaş Ve Yaka Tipleri

Gelinliklerin kol kumaşları sıklıkla üst beden kumaşlarıyla aynıdır. Bu şekilde oldukları için genellikle şifon, dantel, tül ve en çok brode kumaşlarda tercih edilmektedir. Brode, nakışlı Fransız danteline verilen isimdir. Bu kumaş Fransız dantelinin tül kumaş üzerine işlenmesi ile elde edilir. Özel olarak vintage bir görünüm de olmasını istiyorsanız şayet, ipek etek kesimine sahip gelinlik modellerinin üst kısmına güpür detaylar vererek hazırlatmalısınız. Uzun kollu gelinlik modelinde yaka seçimi bir hayli önem taşımaktadır. Bu gelinlik modelinde kayık, V, bisiklet ve hakim başta olmak üzere neredeyse bütün yaka tiplerini kullanabilmeniz mümkün. Bu yaka tipleri içinde insanlar tarafından en çok tercih edileni V yaka tipidir. Bu yakada dekoltenin ne kadar olacağına sizler karar vererek son noktayı koymuş oluyorsunuz. Size ve gelinliğinize oldukça modern bir hava verecek olan ve omuzlarınızdan neredeyse düşecekmiş gibi bir hava veren veya dantel dilimlerinin doğal bir halde bırakıldığı kayık yaka tipini de tercih edebilirsiniz. Bu yaka tipi genelde armut vücut tipli gelin adaylarına önerilmektedir. İsterseniz vücudunuzun tam boyunu çevreleyen veya biraz köprücük kemiğini gösterecek şekilde olan ve genelde uzun ve ince bir yapıya sahip olan gelinler için önerilen bisiklet yaka tipini de tercih edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Saç modelleri

Bu tarz gelinliklerde, kişi yaptıracağı saç modelini kesinlikle seçmiş olduğu yaka tipine göre ayarlamaktadır. V yaka modelde açık, örgü, topuz, yarım toplanmış modeller kullanılmanız ön görülmüştür. Çünkü bu yaka tipi her modele uyum sağlayacaktır. Bisiklet yakayı boğmamak adına toplu modeller uygun görülmüştür. Kayık yakada ise bombeli topuzlar ve romantik topuzları tercih etmek sizlerin yararına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir