Kapat

Sivilce nasıl patlatılır etrafına masaj yapın!

Sivilce nasıl patlatılır etrafına masaj yapın!

Sivilce sorunu hepimizin başından geçen ve bazılarının hala uğraştığı cilt sorunlarından bir tanesidir. Ancak zaman zaman biz kadınların dönemsel olarak çıkan tek tük sivilcelerden her ne kadar bir an önce kurtulmak istesek de o sivilcenin kurumasını bekliyoruz. Bunun nedeniyse etrafımızdan sürekli olarak aynı ağızdan çıkmış gibi ”Sivilceyi patlatırsan daha çok çıkar” söylemlerdir. Yaygın olarak bilinen bu bilgiyi tiye alıp elmaelma.com olarak sivilceyi sağlıklı bir şekilde patlatmanın yöntemlerini bir araya getirdik! Eğerki sizler için sıraladığımız bu yöntemleri denerseniz sivilcenin kurumasını beklemeden ve yüzünüze bulaştırmadan anında kurtulabilirsiniz.

ELLERİ TEMİZLEMEYİ UNUTMUYORUZ!

Sivilce patlatmanın en önemli adımlarından biri olan sivilceyi sıkmadan ilk olarak ellerinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde ellerinizi ve sıkacağınız sivilceyi ılık su ve bol sabunla dezenfekte edin. Bunun yapmanızın nedeni tırnağınız ya da parmağınızla yanlışlıkla sivilceye gelebilir ve sivilceyi patlatabilirsiniz. Bu da demek oluyorki yüzünüzün herhangi bir yerine dokunduğunuzda sivilcenin bir başka yere bulaşmasında neden olacaktır.

HERHANGİ BİR KABIN İÇİNE SU KOYUP KAYNATIN!

Bir kabın yarısına kadar su koyun ve buhar çıkana kadar kaynatın daha sonra  yüzünüzü kabın içine yaklaştırıp kafanıza bir örtü örtün. Ancak yüzünüzü kaba çok yaklaştırıp yüzünüzü yakmamaya özen gösterin. Bu yöntem cildinizdeki gözenekleri açarak oluşan sivilcenizden ac miktarda sıvı çıkmasına ve cildinizi yumuşatarak iz kalma ve çabuk kızarmasını engelleyecektir.

sivilce nasıl sıkılır

 ELDİVEN KULLANMAYI UNUTMAYIN

Sivilceyi sıkmadan önce ellerinize tek kullanımlık eldivenler takmayı unutmayın! Sıkma işlemini gerçekleştirirken elinizde kalan bakterilerin cildinizdeki temiz olan bölgelerine bulaşmasını önleyecektir.

SİVİLCE PATLATIRKEN…

Yukarıda sıralamış olduğumuz aşamaları gerçekleştirdikten sonra tırnaklarınıza baskı yapmadan parmaklarınızla sivilceyi ortalayıp parmaklarınızı yerleştirin daha sonra sıkma işlemini gerçekleştirirken sivilcenin alt kısmına hedefleyerek baskı yapın. Ancak sıktığınız bölgeden herhangi bir sıvı ve iltihap çıkmıyorsa parmaklarınızın yerini değiştirip tekrar deneyin.

SİVİLCENİN ÇEVRESİNE MASAJ YAPIN!

Bu işlem kalan sıvının dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır. Sivilce tamamen boşalana kadar masaj yapmaya devam edin. Sivilcenin kendisine ucunu mendille temizlemek dışında dokunmayın. Biraz kanama olabilir. Bu, sivilcedeki iltihabın içerisinde oluştuğu folikülü açtığının gösterir. Kan görürseniz masaj yapmayı durdurun ve sivilceyi kendi haline bırakın.

SIKMA İŞLEMİNDEN SONDA TEKRAR TEMİZLEYİN!

Bakteri geçişini engellemek için bölgeyi temizlemeniz gerekmektedir. Benzonil peroksit ile temizleme yapabilirsiniz. Bu işlem bakterilerin artışını önler. Kesinlikle diş macunu kullanmayın. Yardımından fazla zararı dokunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir