Kapat

Sabah koşusu nasıl yapılır erken kalkmak zor geliyorsa program yapın!

Sabah koşusu nasıl yapılır erken kalkmak zor geliyorsa program yapın!
Sabah koşusu nasıl yapılır? Fit görünümüzü korumak istiyorsunuz ancak sabah koşusuna uyanmak zorlayıcı oluyorsa bu tavsiyeler tam olarak size göre!

KASLARINIZI UNUTMAYIN 

Sabah erken uyanmak vücudunuzun alışık olmadığı bir durum olacaktır. Bu yüzden kaslarınızı ısıtmadan koşuya çıkmayı hayal bile etmeyin. Sabah koşusunun en önemli amaçlarından biri vücudun kan akışını hızlandırmak, vücuttaki kan akışını hızlandırıp vücudu güne hazırlamaktır. Bu yüzden koşuya çıkmadan önce evde veya sahil kenarında ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu koşuya hazırlamayı unutmayın!

sabah-kosusu-BPXB.jpg

KENDİNİZE PROGRAM YAPIN!

Her gün istikrarlı bir şekilde koşmak istiyorsanız öncelikli olarak kendinize program yapın haftanın hangi günlerinde koşabilirsiniz, işinizle çakışmayan günleri belirleyebilir veya sabah koşusuna çıkmak için vakit kaybetmek istemiyorsanız çorabınızı spor kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayabilirsiniz. 

sabah-kososu-nasil-yapilir-nelere-ytey.j

BİR ŞEYLER ATIŞTIRMAYI UNUTMAYIN!

Haliyle sabah rutinlerinizde alıştığınız saatten biraz erken kalkacağınız için bu süreçte mideniz sizi biraz rahatsız edebilir. Bu nedenle koşuya çıkmadan önce midenizi tutacak ufak atıştırmalıklar yemeyi unutmayın.

sabah-kosusu-nasil-yapilir-gkeK.jpg

DEPAR ATMANIZA GEREK YOK!

Koşu denince akla hızlı ve tempolu koşmak geliyor ancak başlangıç olarak o kadar hızlı başlamak hem vücudu sakatlar hemde çok çabuk soğumanıza neden olur. O yüzden koşu yaparken yavaş ve istikrarlı olmanız oldukça önemlidir. 

sabah-kosusu-nasil-yapilir-19lu.jpg

SİZE EŞLİK EDECEK ARKADAŞLAR EDİNİN

Her ne kadar kulağa çılgın bir spor gibi gelse de sabah koşusuna giden tek kişi olmadığınızı evden çıktığınızda anlayacaksınız. Bir süre sonra sizinle aynı saatte koşuya başlayan kişilerle arkadaşlık ederek sabah koşularını beraber yapabilir veya etrafınızdaki arkadaşlarınızı da sizinle koşmaya ikna edebilirsiniz.

sabah-kosusu-nasil-yapilir-Dvmf.jpg

SABAH KOŞUSU GÖZÜNÜZDE BÜYÜYORSA…

Sabah koşusu gözünüzde büyüyorsa çözüm üretmeye odaklı olun! Mesela uzun mesafede koşmak gözünüzde büyüyorsa o gün için koşu mesafesini yarılayabilirsiniz. Koşu sonunda yapacağınız kahvaltıyı hayal edip kendinizi motive edebilirsiniz.

sabah-kosusu-nasil-yapilir-wbVB.jpg

KOŞMAYA TEŞVİK EDECEK YERLERİ SEÇİN

Her sabah yeni bir güne başlamak ve doğan güneşi karşılamak için yola çıkmak oldukça iyi bir seçim! Koşu yapacağınız günler için kendinize bir istikamet belirleyin. Bu istikamet evden çıktığınızda sizi teşvik edecek yerler olmasına özen göstermelisiniz.

sabah-kosusu-nasil-yapilir1-rLs3.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir