Kapat

Propolis nedir faydaları nelerdir AIDS’e karşı etkisi ortaya kondu!

Propolis nedir faydaları nelerdir AIDS'e karşı etkisi ortaya kondu!
Propolis nedir faydaları nelerdir? Araştırmalar propolisin inanılmaz bir faydasını ortaya çıkardı. Propolisin AIDS’e karşı etkisi ortaya kondu!

ÜMİT VERİCİ SONUÇLARA ULAŞILDI 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) akademisyenlerince yapılan araştırmada, propolisin AIDS tedavisinde kullanımının ümit verici sonuçlara ulaştığı bildirildi.Proje yürütücüsü Prof. Dr. Ali Osman Beldüz, yaptığı açıklamada, yaptıkları ön denemelerde AIDS hastalığını yapan virüse karşı propolisin etken olduğunu gördüklerini söyledi.

o-olumcul-hastlaiga-care-oluyor-555-NGWb

Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir? Propolis bal arılarının ürettiği mucizevi bir üründür. Kış aylarının gelmesiyle birlikte, havalarında soğumasıyla ihtiyaç duyacağımız bir ürün haline geliyor. Propolisin sağlığa olan faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmalar grip ve nezle üzerinde etkili olan propolisin inanılmaz bir faydasını ortaya çıkardı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden bir grup akademisyenin yaptığı araştırmanın ilk sonucuna göre propolisin AIDS tedavisinde ümit verici sonuçlara ulaştığı bildirildi. İşte propolis hakkında tüm merak edilenler! 

1-Zyi6.jpg

VİRÜS VE BAKTERİLERİ YOK EDİYOR 

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü  antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa doğru işlendiği taktirde insan vücudunda da aynı etkileri göstermektedir. Virüs ve bakterileri yok ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor-pHEJ.jpg

SAĞLIKLI BİR VÜCUT İÇİN BİREBİR 

Propolis insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko gibi maddeler yönünden çok zengindir. Bu nedenle insan sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor-C1CB.jpg

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTEDİR 

Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız grip ve nezleyle de savaşmaktatır. Bunun yanı sıra hastalık sürecinde tüketilen propolis, iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor11-HRXM.j

UÇUK TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR 

Ağız kenarları başta olmak üzere, insan vücudunda çıkan yaraları iyileştirme özelliği de bulunmaktadır. Özellikle uçuk tedavisinde kullanılan bir üründür. Hücreleri yenileme sürecini hızlandıran propolis, yaraların hızlıca kapanmasına yardım etmektedir. 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor12-Y8Mw.j

CİLT SAĞLIĞI AÇISINDAN YARAR SAĞLAMAKTADIR 

Güçlü antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığına da çok iyi gelmektedir. Şampuana katılarak harican kullanıldığında, saç derisindeki bir çok sorunu tedavi edip, saç derisine sağlık katmaktadır. 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor122-Z3YR.

YENİ BİR FAYDASI ORTAYA ÇIKTI 

Propolisin şimdilerde yeni bir faydası ortaya çıktı. Karadeniz Teknik üniversitesi bir grup akademisyenin TÜBİTAK’ın da desteğiyle yürüttüğü ve 3 yılda tamamlanması planlanan araştırmanın ilk sonucu olarak propolisin inanılmaz bir faydasını ortaya çıkardı.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor22-qALE.j

AIDS’E KARŞI ETKİSİ ORTAYA KONDU 

 Doç. Dr. Oktay Yıldız tarafından “6. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi”nde de sunulan ve şimdilerde hala  devam eden çalışmada, arı ürünleri içerisinde yüksek antioksidan, antimikrobiyal ve antiviral etkisi bilinen propolisin sulu ekstraktlarının AIDS’e karşı etkisi ortaya kondu.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor33-a96K.j

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir