Kapat

Parlak Saçlar İçin Bakım Önerileri

Parlak Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yaz ve kış mevsimlerinde tırnaklarınızdan tutun saçlarınıza değin bütün vücudunuz hırpalanma evresi geçirmiştir her halde. Yıpranan ve cansız görünüm kazanan saçlarımızın fena görünmeye devam etmesi de cabası. İşte size aydınlık saçlar için bakım önerileri.

* Saçlarınıza, banyo yapmadan önce organik zeytinyağı ile masaj yapınız. Ve zeytinyağının saçınızda 1 saat beklemesini sağlayınız. Sonra istediğiniz şampuan kullanabilirsiniz.

* Saçlarınızı besleyen öteki ürünse yumurtadır. Yumurta, zeytinyağı, badem yağı ve lavanta yağından 1 tatlı kaşığı alarak karışımı hazırlayın ve saçınıza sürün. sonradan saç kepiyle kapatarak 1 saat bekleyin ve ara ara masaj yapmayı unutmayın.

* 10 damla Hindistan cevizi yağı, 10 damla zeytinyağı, 10 damla badem yağı ve 10 damla susam yağını cam bir kâsenin içine koyarak karıştırınız. sonradan parmaklarınızı bu karışıma bandırın ve saç diplerinizden saç uçlarına değin masaj yaparak sürün. Streç folyo ile sarın ve 45 dakika bekletin. daha sonra yıkama işlemine geçebilirsiniz.  Aydınlık saçlara kavuşmanız için bunlar manâlı detaylardır. Ve haftada en 2 kere bu yağ özlü saç maskesini uygulayın.

* Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği ısırgan veciz suyla saçınızı yıkamanız, saçınızın hem uzamasına keza sağlam kalmasına keza de kırıkların oluşmasına engel olması bakımından yarar sağlayacaktır.

Etiket saç parlak saçlar aydınlık saçlar için öneriler parlak saçlar için ne yapabilirim parlak saçlar için doğal bakım aydınlık saçlara nasıl sahip olabilirim? Saç Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir