Kapat

Moda nedir insanın kendisine yakışanı giyin!

Moda nedir insanın kendisine yakışanı giyin!

Moda insan psikolojisini nasıl etkiler? Bir fazla alanda kişi renkli kıyafetler ve aksesuarlar kullanıyor peki moda gerçekten nedir?

moda-uqLi.jpg

Modaya ahenk sağlamak için birey kendine yerinde olan yani vücut ölçülerine tarafından kıyafetler seçmesi, ten rengine uygun olan renkleri seçim etmesi gerekmektedir. Yani kişinin tercihlerinin pozitif enerji hissetmek için benimsenmesidir.

ekran-resmi-2018-09-14-10-WNTb.png

Bir başka şekilde moda tanımlayacak olursak, kişinin mutlu olması ve iyi hissetmek için giyinme sanatıdır.

ekran-resmi-2018-09-14-10-Wxng.png

Her ne değin fazla uzaktan gibi görünse de moda ve psikoloji birbirine epeyce yakın iki kavramdır. Yapılan araştırmalara göre renklerin insan psikolojisi üstünde etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

moda-nedir-insanlari-nasil-etkiler-KObb.

Renkler insan psikolojisi üzerinde farklı alanlara yönlendirilmiş duyguları beslemektedir. Yani insanlar giydikleri kıyafetlerle psikolojilerini yansıtmaktadır.

moda-nedir-kLBF.jpg

Çoğunlukla koyu renkli tercih edilen kıyafetler  insanlara güven duygusunu telkin etmek ve güven belirlemek için seçim edilmektedir. Ciddiyeti korumak için pastel tonlar tercih edilmektedir ve bu şart içgüdüseldir.

moda-nedir-4pPM.jpg

Her ne dek günümüzde sezonun modası ve bir giyilen kıyafetin bir sezon daha sonra dolap bekletilmesi gibi algılansa da doğrusu moda kişinin giydiği kıyafetler içinde kendisini mutlu hissetmesi ve kendisine yakışanı tercih etmesidir.

moda-psikoloji-oDko.jpg

moda-insanlari-nasil-etkiler-VwS6.jpg

moda-nedir-insan-psikolojisini-nasi-dH61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir