Kapat

Jojoba Yağı Nelere Faydalıdır ?

Birçok kimyasal ilaçlarda da bulunduğu gibi cildimize ve saçlarımıza pekçok faydası bulunan Jojoba yağı zenginğilini doymamış yağlardan almaktadır.

Jojoba Yağının Saçlara Faydaları Nelerdir ?

Öncelikle Jojoba yağı hep istediğiniz saçlarınıza parlaklık vede yumuşaklık kazanmaktadır. Bununla beraber kepeğe karşı da çok etkili olan jojoba yağı saç derimizdeki kuruluğu giderip nemli kalmasını sağlayarak kepeği başımızdan tamamen arındırma bununla beraber saçlarınızı şekillendirmede yardımcı olduğu gibi saç kırılmasınada oldukça fayda sağlama özelliği ile bilinmektedir.

Jojoba Yağının Cilde Faydası Nelerdir ?

Akşam yatmadan önce su veya kimyasal olarak bildiğimiz aseton ile yüzümüzdeki makyajı çıkarmanın artık tamamen bitkisel ve bir okadarda sağlık açısından iyi olan bir yöntemi daha var Jajoba yağı sayesinde yüzünüzdeki makyajı rahatla temizleyebilirsiniz. Nemli yapısı sayesinde cildinizin nemli görünmesini sağlayıp, nem sayesinde aşırı kilo verip zayıflamadan dolayı meydana gelebilecek beyaz çizgili çatlakları ve selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz. Böylece denize ve havuza gittiğinizde harika sıkı nemli bir cildiniz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Jajoba Yağının Kulağa Faydası Nelerdir ?

Eğer kulağınızda iltihaplanma neden olan bir unsur var ise tamamen bitkisel olan Jajoba yağı tam size göre dış ve iç kulakta olan iltihabı kurutarak sizi tedavi edicektir.

Jajoba Yağının Ağıza Faydası Nelerdi ?

Diş macunlarının diş etlerini yeteri kadar besleyemediğini hepimiz görmekteyiz Jajoba yağı sayesinde ekstra takviye olarak diş etlerinizi güçlendirmize fayda sağlayabilirsiniz.

Jajoba Yağının Göze Faydası Nelerdir ?

Araştırmalarımıza göre çeşitli göz hastalıklarına etkisi olduğunu gözlemliyebiliriz, fakat yinede göz bölgesi olduğu için doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz.

Jajoba Yağı ile Zayıflanırmı ?

Jajoba yağını aç karna tükketiğinizde yapısı gereği sizi tok tutma özelliği barındırmaktadır. Bu sayede iştahınızı keserek sizi aç bırakarak zayıflatma yöntemi uygulanmaktadır. Yalnız bu yöntemi kullanıyorsanız Jajoba yağının etkisi geçtiğinde yemeğe birden yüklenmemenizi öneririrm.

Jajoba Yağı Zararlımı ?

Yukarıdaki yazılanlar harici Jajoba yağı kas ve eklem ağrıları, egzama gibi çeşitli eklem hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir bitkisel özelliği sayesinde cilt üzerimizde sizinde okuduğunuz gibi çeşitli faydalar sağlamaktadır. İster istemez cilt güzelliği açısından sürseniz bile ağrılarınızı engelliyerek kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir