Kapat

Gece bakım rutini nasıl yapılır? Gece bakım rutini nedir?

Gece bakım rutini nasıl yapılır? Gece bakım rutini nedir?

Genelde makyajı gün içerisinde cildimizin daha sağlıklı görünmesini ve cildimizdeki kusurları bir nevi kapatmak için bir araç olarak görüyoruz. Bu noktada günlük deri bakım rutinlerimi uyumlu olarak yaptığımızda en düşük düzeyde makyaj uygulayabiliriz. 

deri temizliği…

Özel günlerde yaptığınız makyajın cildinizde bırakacağı hasarı varsayım edebiliyor musunuz? ağır bir makyaj yaptınız ve yalnızca bir ıslak mendille çıkarabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Unutmamalısınız ancak deri 7 kattan oluşmaktadır ve yüzünüze uyguladığınız makyajı unutup uyuklamak veya saati geldiğinde ilgili temizliği yapmadığınız taktirde cildinizdeki makyaj bir kat altında inmektedir. Bu noktada özel gecelerde veya günlük makyajlarınızı akşam veya eve geldiğinizde çıkarmanızı öneriyoruz.

Peeling…

Bilhassa gece bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan peelingler gün içerisinde pis hava ve cildinize uyguladığınız makyaj kalıntılarını temizlemede birebir! Haftada 2 vey 3 kez cildinize peeling yapmanızı öneriyoruz!

Tonik…

Akşam deri rutininizde peeling uygulamasından daha sonra cildinizin nefes alması için mutlaka tonik uygulamanızı öneriyoruz. Bu Vesile Ile gözeneklerinizi sıkıştırarak gözeneklerinizi temizleyecektir. 

Göz çevresi kremi…

Kadınların korkulu rüyası ‘kaz ayakları’ kaz ayaklarını cildinizde ne kadar geç görmek istiyorsanız akşam deri bakımı rutinlerinizde göz bakımlarınıza öyle önem vermelisiniz. Bu noktada her akşam deri temizliği, peeling ve tonik uygulamanızdan sonradan mutlaka göz çevrenize yerinde göz çevresi nemlendirici kremi uygulamanız gerekmektedir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir